czwartek, 5 lipca 2012

Perfekcyjna Pani Domu - Małgorzata Rozenek - odcinek siódmy - streszczenie, porady

1. Sposoby powlekania kołdry:

    a) wywijasz poszewkę na drugą stronę, wkładasz ręce do rogów i przez poszewkę łapiesz rogi kołdry i zamaszyście sprawiasz ze poszewka wędruje w dół. Pozostałe końce wkładasz do poszewki i wytrząsasz.

    b) poszewkę masz na prawej stronie, łapiesz rogi kołdry i wchodzisz w poszewkę, wychodzimy by drugie rogi również włożyć do środka.

2. Czyszczenie piekarnika

Jak zrobić domowy czyścik - zwinięta w kulkę folia aluminiowa mniej rysuje powierzchnię niż szorstka strona gąbki. Na bardzo trudne zabrudzenia Perfekcyjna Pani Domu proponuje papkę:
- 5 łyżeczek sody oczyszczonej
- 5 łyżeczek soli
- i ok. 5 łyżeczek octu
Całość mieszamy , najlepszy do tego będzie pędzelek. Przygotowaną papkę kładziemy na silne zabrudzenia np. w piekarniku. Zostawiamy ją na 15-20 minut. Później szorujemy tak jak zwykle. 


3. Prasowanie

Zaczynamy prasowanie koszul od tylu bo jest mniej widoczny (ta zasada tyczy się wszystkich ubrań, nie tyko koszul). Następnie prasujemy część pod kołnierzykiem. Następnie prasujemy rękawy (najlepiej mieć do tego specjalną deskę). Prasujemy rękawy na otwartym mankiecie żeby nie zrobić zagięć. Kolejny etapem jest prasowanie przodu koszuli i na samym końcu prasujemy kołnierzyk. Najpierw prasujemy jego zewnętrzną część, a później tą która ma kontakt z szyją.

4. Jak wyczyścić zabrudzone żelazko

 Zabrudzone żelazko wyczyścisz jeśli do nasączonej octem szmatki przyłożysz żelazko i zostawisz na kilka chwil. Następnie tą samą szmatką wytrzyj spód żelazka. Robimy to gdy żelazko jest już zimne!!!!!
Nie używaj też żadnych ostrych narzędzi.

5. Czyszczenie srebra pastą do zębów

Poradę znajdziecie pod linkiem: 

6. Perły

Jeśli chcesz by Twoje perły wyglądały jak nowe - zanurz je na 24h w świeżym mleku, później opłucz letnią wodą i wytrzyj do sucha.
8 komentarzy:

 1. O dziękuję, aż się już upominałam, ale ten zbiór porad jest naprawdę świetny, pozdrawiam.:)

  OdpowiedzUsuń
 2. też chciałam spisać wszystkie porady z tego programu ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Cieszę się, że jest taki blog. Dzięki temu w każdej chwili mam dostęp do porad udzielonych w programie. W końcu trudno spamiętać wszystko podczas oglądania. :-)

  Pozdrowienia dla autorki bloga. Super pomysł. :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Witam,

  Mam prośbę o pomoc w wyczyszczeniu wiatraka od termoobiegu w kuchence gazowo-elektrycznej. Nigdzie nie mogę znaleźć jakiś fajnych rad, może któraś z Pań wie jak się do tego zabrać.

  Pozdrawiam,

  Kasia

  OdpowiedzUsuń
 5. Kolejna porcja niesamowitych porad :)

  OdpowiedzUsuń
 6. dziękuje perfekcyjna

  OdpowiedzUsuń
 7. w czym czyściła Kabine Prysznic czy octem?

  OdpowiedzUsuń